sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uważajcie na drogach! Więcej patroli policyjnych

Uważajcie na drogach! Więcej patroli policyjnych

Lubuscy funkcjonariusze rozpoczęli działania związane z pierwszym w tym roku długim weekendem. To oznacza, że na drogach pojawiło się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników ruchu.

W związku z wypadającym na piątek Świętem Trzech  Króli, czyli dniem ustawowo wolnym od pracy, wielu lubuszan decyduje się wyjechać do rodziny, znajomych czy na wycieczki. To z kolei może generować większy ruch.

Dlatego też już od dzisiaj (czwartek) lubuscy funkcjonariusze wzmożyli swoje działania prewencyjne i czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych.

–  Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na nadmierną prędkość i pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjanci wykorzystując nieoznakowane radiowozy z widorejestratorami, będą studzić zapał tych najbardziej krewkich za kierownicą. W ruch pójdą także urządzenia do badania trzeźwości kierujących, aby wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Stróże prawa będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko z lądu, ale także z powietrza. W tym pomogą nowoczesne drony, od kilku lat skutecznie wykorzystywane przez policjantów drogówki – informuje Karol Florczak z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

O tym, żeby nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu nie trzeba już chyba przypominać, ale każdy kto wybiera się w drogę powinien być również wypoczęty, a pojazd, którym się porusza – sprawny.

Jeśli zaś chodzi o pieszych to powinni oni postawić na elementy odblaskowe gdy pojawiają się na drodze. Wszystko dlatego, że w okresie zimowym szybko zapada zmrok co zdecydowanie ogranicza widoczność.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
79 %
3.4kmh
11 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE