czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzafowanie na ulicach Chmielnej i Osiedlowej, aby pomóc Ani

Szafowanie na ulicach Chmielnej i Osiedlowej, aby pomóc Ani

Zielonogórska grupa Konkret organizuje kolejną akcję, aby zebrać pieniądze na pomoc Ani Marciniak. Tym razem będzie to tzw. szafowanie. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy ulic Chmielnej i Osiedlowej.

Ania Marciniak urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która nazywa się achondroplazja. Przez chorobę dziewczynka ma krótsze rączki i nóżki, które są nieproporcjonalne do reszty ciała. Dzięki operacji mała Ania może uzyskać dodatkowe 20 cm wzrostu, ale taki zabieg nie jest refundowany. Potrzebna suma przekracza możliwości rodziców, stąd pojawiła się zbiórka i wiele akcji charytatywnych.

Aby Ania mogła przystąpić do operacji, trzeba uzbierać jeszcze ponad 180 tysięcy złotych. Najbliższa okazja, aby dołączyć do pomocy, będzie już w piątek, 18 listopada. Tym razem nie będą jednak zbierane pieniądze, a ubrania, które zalegają w szafach. Do akcji szafowania mogą przystąpić mieszkańcy ulic Chmielnej i Osiedlowej, to właśnie tam pojawi się grupa Konkret, aby odebrać worki z ciuchami.

Mieszkańcy bloków i domów znajdujących się na podanych wyżej ulicach mogą wystawić worki z ubraniami pod swoimi budynkami. Stamtąd odbierze je grupa Konkret w godzinach 14:00-16:00. Co może znaleźć się w workach? Zebrane ubrania zostaną wymienione na pieniądze, dlatego ważne, aby oddane rzeczy były w dobrym stanie, tzn. czyste, bez dziur, a buty złączone w parach. Można oddać zarówno odzież damską, męską, jak i dziecięcą, a także buty, ręczniki i pościel.

Szczegóły dotyczące akcji szafowania udziela Emilia pod numerem telefonu 507 866 484. Zebrane rzeczy będą sprzedawane na kilogramy, im więcej ubrań oddadzą zielonogórzanie, tym więcej pieniędzy otrzyma Ania na swojej zbiórce.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.4 ° C
14.5 °
13.4 °
98 %
2.3kmh
82 %
śr.
13 °
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE