piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWielkie otwarcie trasy rowerowej Zielona Góra-Otyń-Nowa Sól

Wielkie otwarcie trasy rowerowej Zielona Góra-Otyń-Nowa Sól

Stowarzyszenie Rowerem do Przodu organizuje wspólny przejazd z Zielonej Góry do Zatonia, aby miejscy rowerzyści wspólnie otworzyli nową ścieżkę rowerową. Rajd rowerowy rusza już w niedzielę, 8 października, o godzinie 11:30.

Ponad 60 kilometrów – tyle przejadą w najbliższą niedzielę chętni rowerzyści z Zielonej Góry i Nowej Soli oraz okolic. Akcja „Łączy nas ścieżka” ruszy równocześnie z dwóch punktów. Zielonogórzanie zbierają się o godzinie 11:00 na placu Bohaterów, skąd wyruszą pół godziny później do Parku Książęcego w Zatoniu. Uczestnicy na starcie otrzymają połowę medalu i jedną skarpetkę – po drugą część nagrody będą musieli udać się na metę – 13,5 km dalej.

W tym samym czasie (o godzinie 11:30) nowosolanie indywidualnie wyruszą do Zatonia z Parku Technologicznego Interior. Organizatorzy przewidują na miejscu liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – m.in. dmuchańce, lody i kasza gryczana z gulaszem.

Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej Nowa Sól-Niedoradz-Zielona Góra-Zatonie odbędzie się o godzinie 13:00. Chętni będą mogli przejechać kolejne 12,5 km do Nowej Soli, a nawet dalej. Trasa rajdu będzie prowadzić jeszcze przez nowosolską ścieżkę „Kolej na rower”, która mierzy 5,5 km.

Rajd opisał Robert Górski, szef Stowarzyszenia Rowerem do Przodu: „To propozycja dla całych rodzin, również dzieci. Tradycyjnie eskortowani przez zielonogórską policję, będziemy poruszać się mniej więcej 15 kilometrów na godzinę, czyli tempem spacerowym, rekreacyjnym”.

Ścieżka powstała po to, aby rowerzyści mogli bezpiecznie pokonać trasę Zielona Góra-Nowa Sól i odwrotnie. Wcześniej bywało to dosyć niebezpieczne, ponieważ musieli jeździć starą „trójką” w Niedoradzu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE