niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWraca bezpośrednie połączenie regionalne Zielona Góra – Wrocław

Wraca bezpośrednie połączenie regionalne Zielona Góra – Wrocław

Po trzech miesiącach oczekiwania, podróżni wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Już od 10 marca br. znów rusza bezpośrednie połączenie kolejowe między Zieloną Górą a Wrocławiem. Marszałkom województw lubuskiego i dolnośląskiego udało się dojść do porozumienia już w grudniu, ale podróżni efekty tych decyzji zobaczą na rozkładzie dopiero w przyszłym miesiącu.

Kilkumiesięczna przerwa w kursowaniu pociągów regionalnych na trasie Zielona Góra – Wrocław bez przesiadek była wielkim utrudnieniem dla podróżujących. W końcu udało się dojść do porozumienia i już w marcowym rozkładzie jazdy zobaczymy bezpośrednie połączenie pomiędzy tymi miastami. Decyzja ta to prawdziwy krok naprzód w zapewnieniu większego komfortu podróży oraz zwiększeniu dostępności komunikacyjnej dla wszystkich mieszkańców obydwu regionów.

Pociągi będą kursować na swojej stałej trasie: Zielona Góra – Nowa Sól – Głogów – Ścinawa – Wołów – Brzeg Dolny – Wrocław Główny. Jak zawsze będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach pośrednich. To znacząco ułatwi mieszkańcom regionu dojazd podróżnym np. do szkół czy pracy i wpłynie pozytywnie na ich codzienne życie.

Warto podkreślić, że POLREGIO zaoferuje podróżnym lepsze warunki niż kiedykolwiek wcześniej. Przejazdy będą realizowane na tej samej trasie, ale teraz będą obsługiwane przez nowocześniejsze jednostki taborowe. Pojazdy te zapewnią nie tylko większy komfort podróży, ale także będą mogły pomieścić ponad 170 pasażerów.

Powrót bezpośredniego połączenia kolejowego między Zieloną Górą a Wrocławiem to świetna wiadomość dla wszystkich podróżnych korzystających z tej trasy. Od niedzieli, 10 marca do Wrocławia z Zielonej Góry pociągiem regionalnym będzie można pojechać w godzinach: 7:32, 10:27, 11:46, 15:45, 18:34, 20:29 oraz 22:03. Oprócz tego dla podróżujących dalej dostępne są przejazdy krajowe PKP Intercity.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE