czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWymień karmę dla kota na książkę z Biblioteki Norwida

Wymień karmę dla kota na książkę z Biblioteki Norwida

Zima w pełni, chociaż termometry nie spadają poniżej zera, na dworze nadal panuje chłód, szczególnie dla zwierząt, które większość czasu spędzają na zewnątrz. Dlatego Biblioteka Norwida i Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt postanowiły połączyć siły w ramach wspólnej akcji.

W najbliższą sobotę, 10 lutego, od godziny 10:00 pracownicy biblioteki zapraszają do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida, gdzie mieści się Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza. To właśnie tam będziecie mogli wymienić karmę dla kotów na książki.

Organizatorzy akcji „Zimowa Paczka dla Bezdomniaczka” zapewniają, że za wyjątkowe ilości przyniesionej karmy będziecie nagradzani równie wyjątkowymi książkami. Ważne jest, aby przyniesiona karma była w formie puszek lub saszetek. Chodzi o mokrą karmę, która jest niezbędna dla bezdomnych zwierząt.

Akcja potrwa od godziny 10:00 do 14:00, a głównym celem jest nakarmienie głodujących kotów. Nie tylko pomożecie tym biednym zwierzakom, ale także wyjdziecie z biblioteki z nową, ciekawą lekturą. Książki, które będą rozdawane w zamian za karmę, przynosili wcześniej zielonogórzanie.

Warto przyjrzeć się wcześniej składom karmy przed jej zakupem. Ważne jest, aby do kotów trafiło dobrej jakości jedzenie, które pomoże im przeżyć mroźniejsze dni. Dołączcie do tego przedsięwzięcia i sprawcie, że ta zima będzie trochę łagodniejsza dla naszych zwierzęcych przyjaciół! Na koniec dnia puszki trafią do potrzebujących kotków, a wy będziecie mogli rozsiąść się w fotelu i przeczytać coś nowego.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE