czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryJak bezpiecznie spędzić wakacje?

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

W ramach kampanii związanej z prewencją społeczną pod tytułem „Bezpieczne Wakacje” Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach wspólnie z żarską Policją i Strażą Miejską odwiedzili dzieci wyczulając na rożnego rodzaju zagrożenia oraz ucząc bezpiecznych zachowań.

Podczas spotkania, dzieci przebywające podczas wakacji w obiekcie Akademii Twórczego Rozwoju – Bystrzak w Żarach przy ul. Osadników Wojskowych 44/9 poznały zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą, w lasach jak również sytuacji nadzwyczajnych takich jak burze. Dzieci zapoznały się również z zasadami bezpieczeństwa na drogach oraz przejściach dla pieszych.

Oprócz tego każdy z uczestników spotkania mógł przymierzyć ubranie w jakim strażacy pracują na co dzień podczas akcji ratowniczo – gaśniczych oraz potrenować procedury udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Wakacje ma ponad 130 tysięcy lubuskich uczniów szkół. Wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w regionie są przygotowane, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wakacji.

Rady dla wypoczywających nad wodą

  1. Najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników WOPR lub funkcjonariuszy Policji Wodnej.
  2. Nie korzystaj z kąpieli w gliniankach, stawach, na żwirowiskach – mogą być bardzo zanieczyszczone, zarośnięte i głębokie; w razie zagrożenia nikt Cię nie usłyszy.
  3. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice. Nie wolno też pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych (mostów, zapór, portów itp.)
  4. Nie pływaj w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni Celsjusza, najlepsza temperatura to 22-25 stopni.
  5. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
-5.6 ° C
-5.6 °
-5.6 °
60 %
2.3kmh
0 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
4 °
niedz.
6 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE