niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryKolejni cudzoziemcy przekazywani są do Polski

Kolejni cudzoziemcy przekazywani są do Polski

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach przyjęli od niemieckiej policji 9 cudzoziemców, którzy nadużyli procedury uchodźczej.

15 września funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach przejęli w rakach procedury readmisyjnej od niemieckiej policji 4 osobową rodzinę pochodząca z Afganistanu oraz 5 osobową rodzie pochodzącą z Iraku.

Cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie i zatrzymani zostali przez Straż Graniczną. Zdecydowali się jednak ubiegać o ochronę międzynarodową w Polsce i funkcjonariusze SG przyjęli od nich stosowne wnioski. Cudzoziemcy otrzymali także Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca, które uprawniają do legalnego pobytu w Polsce, ale nie uprawniają do przekraczania granicy państwowej. Pomimo tego cudzoziemcy udali się do Niemiec…

Po zakończeniu czynności służbowych cudzoziemcy skierowani zostali do Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Ze względów humanitarnych rodzina Iracka do ośrodka w Białej Podlaskiej przewieziona została transportem, który zapewniła Straż Graniczna.

W ramach readmisji tylko w sierpniu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przyjęli od strony niemieckiej 24 cudzoziemców, którzy nadużyli procedury uchodźczej i zaraz po złożeniu wniosku o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium Polski wyjechali do Niemiec. Od początku 2022 roku funkcjonariuszom NoOSG przekazanych zostało 70 takich cudzoziemców.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
22 ° C
23 °
21.6 °
58 %
2.2kmh
93 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE