sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryNabór do Straży Pożarnej

Nabór do Straży Pożarnej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach ogłosiła nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Nabór prowadzony jest na 2 stanowiska: stażysty i starszego ratownika.

Postępowanie kwalifikacyjne będzie składało się z 6 etapów. Etap pierwszy to ocena podania o przyjęcie do służby. Kolejny etap to test sprawności fizycznej, który zostanie przeprowadzony 3 marca. Kandydat zmierzy się z biegiem po kopercie, próbą wydolnością oraz podciąganiem się na drążku.

Etap 3 to sprawdzian braku lęku wysokości polegający na samodzielnym wejściu i zejściu kandydata przy asekuracji na wysokość 20 m, na drabinę ustawioną pod kątem 75 stopni. Czwarty etap postępowania kwalifikacyjnego to ocena dokumentów, między innymi: kserokopii świadectw pracy oraz dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.

W kolejnym etapie kandydat weźmie udział w rozmowie kwalifikacyjnej, która jest planowana na 7 marca. Podczas rozmowy ocenie podlegają m.in.: autoprezentacja kandydata, jego kompetencje społeczne oraz umiejętność komunikacji. Ostatni, 6 etap to ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Podanie o przyjęcie do służby należy złożyć w zamkniętej kopercie lub wysłać na adres Komendy do dnia 28 lutego do godziny 15:00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
7.2 ° C
7.8 °
6.3 °
95 %
1.8kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE