czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryRozbudowa Szpitala na Wyspie

Rozbudowa Szpitala na Wyspie

Podpisano umowę na budowę nowego skrzydła szpitala. Inwestycja będzie kosztować ponda 30 mln złotych.

Przednia rozbudowa szpitala miała miejsce w 2019 roku. Wówczas do nowego skrzydła przeniesiono dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy oraz dziecięcy. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji powiatu żarskiego oraz wsparciu innych samorządów oraz lokalnych przedsiębiorców.

Dziś podpisano umowę na budowę nowego skrzydła. Inwestycja realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj została wyceniona na ponad 30 milionów złotych, 15 mln złotych to dofinansowanie z programu Polski Ład. Realizacją zajmie się firma Janbud z Żar, która była wykonawcą także poprzedniej inwestycji. Prace mają rozpocząć się 1 września, po dopełnieniu wszystkich formalności.

Do nowego obiektu zostaną przeniesione oddział wewnętrzny, geriatryczny i rehabilitacja. Warto dodać, że w Żarach znajduje się jedyny w naszym województwie oddział geriatryczny, który sprawuje całościową, całodobową opiekę medyczną nad chorymi w wieku podeszłym.

Szpital na Wyspie rocznie przyjmuje ok. 10 tys. pacjentów. Dzięki tej inwestycji wzrośnie komfort pracy personelu medycznego, a pacjenci nie będą musieli być dowożeni na badania do innych budynków szpitala.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
7 ° C
7.2 °
5.8 °
77 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
7 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE