poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościŻarySpór o podwyżki. Runda druga

Spór o podwyżki. Runda druga

Od kilku miesięcy żarscy urzędnicy walczą o wzrost wynagrodzenia. Pracownicy w Starostwie Powiatowym postulują o podwyżki w wysokości 644 zł netto.

Od początku rozmowy pracowników Starostwa Powiatowego z włodarzem nie przebiegały zbyt pomyśle. Starosta Józef Radzion groził nawet redukcją etatów, zwolnień jednak nie było. Na początku lutego odbyła się druga runda rokowań w ramach wielozakładowego sporu zbiorowego ze Starostą Żarskim w sprawie podwyżki płacy zasadniczej o kwotę 644 zł netto obowiązującej od 1 stycznie br. Niestety w dalszym ciągu rozmowy nie doprowadziły do porozumienia.

Podwyżki były, jednak nie jednak nie spełniły oczekiwań pracowników

Owszem pracownicy otrzymali regulacje płacowe, ale w większości wynikające z podwyższenia minimalnego wynagrodzenia w kraju. Te pieniądze należą się pracownikom i nie potrzebowaliśmy, żadnych negocjacji z Panem Starostą, żeby pracownicy otrzymali te pieniądze, które już od dawną zostały zagwarantowane przez ustawę o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. – czytamy w Komunikacie z rokowań w ramach wielozakładowego sporu zbiorowego w jednostkach starostwa żarskiego i działań Komisji Zakładowej w Urzędzie Miasta w Żarach – po mediacjach nadal trwa spór zbiorowy w Urzędzie

Żądania związków zawodowych NSZZ „Solidarność” dotyczą podwyżki o 644 zł netto do płacy zasadniczej od 1.01.2022 r., kwota ta wynika z oczekiwań wyrażonych w anonimowej ankiecie. Ustalono już termin kolejnego spotkania na 10 lutego. Do tego czasu Pan Starosta ma przeanalizować sytuację w tym zakresie.

W międzyczasie NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o przygotowaniu ostrzegawczej akcji strajkowej – manifestacja w Żarach. Powołany został również komitet strajkowy w DPS. W poszczególnych zakładach pracy objętych sporem zbiorowym powołano komitety strajkowe, w tym w Urzędzie Miasta w Żarach, gdzie nadal trwa spór zbiorowy, a pracownicy Urzędu Miasta w Żarach przygotowują się do głosowania w sprawie różnych form strajku.

Do sprawy będzie na pewno jeszcze wracać.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
16.7 ° C
16.9 °
16.7 °
80 %
0.9kmh
43 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE