wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryZadbaj o zdrowie psychiczne dziecka

Zadbaj o zdrowie psychiczne dziecka

Miasto Żary uruchamia Program profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

Do niedawna naukowcy zajmowali się głównie depresją u ludzi dorosłych. Okazało się, że problem ten coraz częściej dotyczy dzieci i młodzieży. W okresie dojrzewania psychika człowieka jest szczególnie delikatna co sprawia, że wydarzenia, które dorosłym mogą wydawać się błahe, dla nastolatka okazują się źródłem dużego cierpienia i mogą mieć długofalowe konsekwencje.

Urząd Miejski od 1 marca uruchomił Program profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, do którego zaprasza rodziców i uczniów z klas V-VIII żarskich szkół podstawowych.

Uruchomiony został także telefon zaufania. Psycholodzy, dzięki którym rodzice, nauczyciele oraz dzieci będą mogli uzyskać wsparcie w trudnych sytuacjach będą pełnili dyżury pod numerem 728 687 660 od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00.

NZOZ PROFIL na zlecenie Burmistrza Miasta Żary w ramach programu przeprowadzi do 30 listopada 2022 r. spotkania z uczniami, rodzicami i nauczycielami na temat zaburzeń nastroju, ich przyczyn oraz czynników, które sprzyjają zdrowiu psychicznemu. Dzieci ze zdiagnozowaną depresją uzyskają pomoc specjalistów w formie psychoterapii i zostaną objęte pomocą specjalistyczną w celu poprawy stanu zdrowia. – czytamy w komunikacie UM.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.1 ° C
1.7 °
0.6 °
93 %
2.7kmh
100 %
wt.
1 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE