niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryZatrzymania cudzoziemców na lubuskich drogach

Zatrzymania cudzoziemców na lubuskich drogach

W tym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na terenie województwa lubuskiego zatrzymali 7 cudzoziemców, którzy w Polsce przebywali nielegalnie.

W poniedziałek (31.10.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wytypowali i skierowali do kontroli jadące w kierunku Niemiec drogą DK 12 auto osobowe. Pojazdem oznakowanym jako czeska taksówka kierował 56-letni obywatel Republiki Czeskiej. Jego pasażerami było 4 cudzoziemców podających się za obywateli Syrii. Żaden z tych młodych mężczyzn nie posiadał przy sobie dokumentów, które potwierdziłyby ich tożsamość i obywatelstwo.

Cała grupa została zatrzymana. Kierowca auta za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec, natomiast pozostali cudzoziemcy za usiłowanie niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej oraz za nielegalny pobyt w naszym kraju.

Cudzoziemcy podczas rozmowy z funkcjonariuszami oświadczyli, że do Polski taksówką przyjechali ze Słowacji. Za przewóz zapłacili kierowcy 1500 euro. Mężczyźni podróżowali Szlakiem Bałkańskim pokonując trasę z Syrii poprzez Turcję, Bułgarię, Bośnię, Węgry, Słowację i Polskę. Ostatecznie zamierzali dotrzeć do Niemiec. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty usiłowania popełnienie przestępstwa polegającego na przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom w porozumieniu z innymi osobami. Przyznali się do zarzuconego czynu i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.

Obywatel Czech usłyszał zarzut udzielania pomocy w popełnieniu przestępstwa. Nie przyznał się jednak do postawionych zarzutów, dlatego wymiarem kary zajmie się teraz sąd.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
21.9 ° C
22.8 °
21.1 °
61 %
4kmh
28 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE