wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryZbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy

Zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy

Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Powiat żarski wesprze ich sprzętem.

Nastąpił bardzo trudny czas, musimy stanąć w prawdzie i pomóc naszym przyjaciołom, strażakom z Ukrainy w walce o to, aby mogli ratować swoich braci i siostry. Poprosili nas o wsparcie w sprzęcie. Chcemy im to wsparcie dać – powiedział w sobotę nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W odpowiedzi na apel Komendanta Głównego, który ogłosił wielką zbiórkę sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy, w ciągu kilkunastu godzin strażacy Komendy Powiatowej PSP w Żarach wraz ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żarskiego zebrali ogromną ilość niezbędnego sprzętu.

Fot. KP PSP w Żarach

Kamery termowizyjne, motopompy strażackie, agregat prądotwórczy, prądownice, ubrania specjalne typ. Nomex, hełmy strażackie, torby PSP R1, węże strażackie, rękawice bojowe, kominiarki oraz buty bojowe – trafią do strażaków z Ukrainy i ułatwią im walkę o bezpieczeństwo żyjących tam ludzi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
2.3 ° C
2.3 °
2.2 °
76 %
0.5kmh
5 %
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
9 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE