czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryZnamy nominowanych do nagrody Super Samorząd 2021

Znamy nominowanych do nagrody Super Samorząd 2021

Nominację do nagrody dostała m.in. Fundacja Pięknolesie i Wójt Gminy Żary za współpracę z Gminą Postomino i przy powołaniu Rady Seniorów.

Super Samorząd to nagroda Fundacji Batorego dla uczestników akcji Masz Głos i władz samorządowych, które zrobiły coś ważnego dla społeczności lokalnej we współpracy z władzą samorządową. Fundacja Pięknolesie powstała, aby promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców wsi, a także aby organizować czas wolny dzieci i młodzieży wiejskiej, działa od grudnia 2016 roku i zrealizowała dotychczas ponad 30 projektów.

Fundacja będzie realizowała także projekt „Seniorze uwierz w siebie, masz głos” w ramach programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy przy współpracy z Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”. Projekt wesprze osoby wykluczone transportowo, a jego rezultatem będzie również powstanie modelu działania, który będzie można wprowadzać w innych lokalizacjach, na skalę lokalną jak również na skalę ogólnopolską.

Fundacja Pięknolesie z Masz Głos wymyśliła proste rozwiązanie. Seniorów będą podwozić mieszkańcy-wolontariusze, którym akurat po drodze będzie wziąć dodatkowego pasażera. Oferującemu dowóz Fundacja Pięknolesie zwróci koszty. Pieniądze ma z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Na razie na podwózkę mogą liczyć seniorzy z gminy Żary, ale Krystyna Adamenko, prezeska Fundacji Pięknolesie, chce zwiększyć zasięg projektu na całą Polskę. Planuje też aplikację, która usprawni kojarzenie seniora z wolontariuszem – czytamy na profilu Masz Głos.

Laureatów Super Samorząd i Super Głos poznamy we wtorek 15 lutego o 18:00 podczas gali transmitowanej na stronie głównej Onet i profilu Fundacja Batorego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
62 %
2.2kmh
2 %
czw.
11 °
pt.
13 °
sob.
12 °
niedz.
12 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE