wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraAkcja "Trzeźwość" w cały województwie

Akcja „Trzeźwość” w cały województwie

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego, podobnie jak koledzy w całym województwie, prowadzą dzisiaj od rana działania „Trzeźwość”. Policyjne kontrole przez cały dzień będą w wielu różnych miejscach w mieście i na drogach powiatu. Do godziny 9.00 zatrzymali już 2 nietrzeźwych kierujących i 2 po użyciu alkoholu.

Działania „Trzeźwość”, czy „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, obecnie przybierają różne formy – od badań prowadzonych w krótkim okresie na jednym odcinku drogi gdzie kilkunastu policjantów sprawdza bardzo wielu kierujących po pojedyncze patrole na mniej uczęszczanych drogach sprawdzające przez pewien okres czasu wszystkie przejeżdżające pojazdy.

Taką formę – wiele miejsc, pojedyncze patrole – przyjęły w zielonogórskim powiecie wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwość”. Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy będą w wielu różnych punktach na drogach naszego powiatu. Już od godziny 4.00 sprawdzają trzeźwość kierujących. Policjantów wspomagają w dzisiejszych działaniach funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego.

O godzinie 5.20 w Chynowie na ulicy Poznańskiej zatrzymany został kierujący Oplem Astra 30-latek, który miał w organizmie ponad  0,7 promila. Kilka minut później w Nowym Kisielinie na ulicy Odrzańskiej inny patrol zatrzymał 40-latka, który właśnie rozpoczął pracę i wyjechał z bazy ciągnikiem siodłowym z naczepą – alcosensor wskazał ponad 0,5 promila alkoholu. O godzinie 6.00 na ulicy Działkowej w Zielonej Górze prowadzący Renault Scenic 60-letni kierujący miał w organizmie 0,4 promila. Natomiast o godzinie 8.00 skontrolowany na S3 jadący Audi z Głogowa 34-latek miał w organizmie 0,37 promila. 


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE