środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraBezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Sprawdź dla kogo.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Sprawdź dla kogo.

Miasto Zielona Góra, pozyskała dodatkowe środki z samorządu wojewódzkiego i zaprasza wszystkie osoby w wieku powyżej lat 65 (rocznik 1957 i starsi) na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.

– Szczepienia przeciwko grypie mają szczególne znaczenie zwłaszcza u osób starszych. Nie tylko chronią przed zachorowaniem, ale i przed ciężkim przebiegiem choroby. To szczególnie ważne w dobie koronawirusa. Dbajmy o siebie i naszych seniorów. I już dziś pomyślmy o szczepieniach – zachęca marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Miasto otrzymało 99 975 zł dofinansowania co stanowi 50% całego zadania. Urząd Marszałkowski na całe zadanie przeznaczył 300 tys. zł, a dofinansowanie dostało dziewięc samorządów. Zadanie w Zielonej Górze będzie realizować centrum medyczne Alde Med. Zapisy już trwają.

W sezonie grypowym 2019/2020 r. odnotowano łącznie  4,8 mln zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. Choroba dotyka znaczną część społeczeństwa, a jej przebieg jest szczególnie groźny dla osób z grup ryzyka. Koszty społeczne i gospodarcze grypy są wysokie. Szacuje się, że koszty bezpośrednie, takie jak świadczenia zdrowotne i pośrednie, związane, chociażby z absencją w pracy, w skali kraju mogą wynosić 4,5 mld zł w każdym sezonie zachorowań.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-1.1 ° C
-0.6 °
-2.1 °
45 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE