czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBezpłatny wstęp do Muzeum dla seniorów! Co będą mogli obejrzeć?

Bezpłatny wstęp do Muzeum dla seniorów! Co będą mogli obejrzeć?

W niedzielę (2 października) o 12:00 w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się spotkanie z przedstawicielkami grupy plastycznej Babie Lato w ramach akcji „Weekend seniora z kulturą. Tego dnia wstęp do Muzeum dla seniorów jest bezpłatny!

Podczas spotkania swoje prace zaprezentują: Bożena Czerwoniec, Anna Blacha, Barbara Cap, Mirosława Sokołowska, Małgorzata Stankiewicz, Stanisława Sidorkiewicz, Barbara Dzięcielewska oraz Zofia Tumielewicz, które opowiedzą o swoich inspiracjach oraz czym jest dla nich malowanie. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do rozmowy z artystkami i poznania ich twórczości.

Grupa plastyczna BABIE LATO powstała we wrześniu 2003 roku. Pierwszym opiekunem malarzy – hobbystów był Władysław Klępka (do 2017 r.). Babie Lato skupia twórców nieprofesjonalnych, którzy systematycznie (co wtorek) spotykają się w Zielonogórskim Ośrodku Kultury na zajęciach warsztatowych. Na spotkania często zapraszani są artyści tworzący w różnych technikach plastycznych. Babie Lato inspiracji często szukało na plenerach malarskich. Grupa gościła m.in.: w Kożuchowie, Novym Meście (Czechy), Kowarach, Karpaczu. Szklarskiej Porębie, Pszczewie i Janowcu. Malarze regularnie odwiedzali też Łagów.

Twórcy mają za sobą wystawy grupowe i indywidualne. Prace członków grupy oglądała publiczność Hydrogalerii (ZOK), Muzeum Miasta Frydland, salonów wystawowych w Kożuchowie, Krośnie Odrzańskim i Żarach. Stałym miejscem wystawowym Grupy stała się też galeria Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

Znakiem rozpoznawczym Babiego Lata stała się Palma Wielkanocna (o długości 10 m), którą członkowie grupy stawiają od wielu lat przy zielonogórskim ratuszu. Tradycją stały się też deptakowe plenery (Natura moich okolic).

Grupa jest otwarta na nowych członków. To miejsce na realizację i rozwój zainteresowań sztukami plastycznymi. Zatem uczestnictwo w wydarzeniu będzie szansą na poznanie nowych, ciekawych osób i być może dołączenie do Babiego Lata.

„Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE