niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBył tak pijany, że przekroczył skalę

Był tak pijany, że przekroczył skalę

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który na jednym z osiedli spowodował kolizję z zaparkowanym pojazdem mając niemal 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala. Zatrzymanie 31-letniego mężczyzny było możliwe dzięki reakcji i zgłoszeniu od świadków zdarzenia.

W sobotę (8 października) wieczorem, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na parkingu jednego z osiedli mieszkaniowych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji a po wyjściu ze swojego pojazdu poszedł do domu i może być nietrzeźwy.

Na miejscu pojawili się policjanci ruchu drogowego, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Od razu widać było, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego, gdyż kontakt z nim był znacznie utrudniony, ale tego co pokazało urządzenie policjanci się nie spodziewali. Okazało się, że w urządzeniu do badania stanu trzeźwości, zabrakło skali co mogło oznaczać tylko jedno – kierujący ma ponad 4 promile. Badanie drugim urządzeniem wskazało, że 31-letni mężczyzna ma niemal 4,5 promila. Jak ustalili policjanci, będąc w takim stanie, 31-latek kierował samochodem, a próbując zaparkować przed swoim blokiem, uszkodził jeszcze inny pojazd, czego nawet nie był świadomy. Ze względu na stan upojenia alkoholowego i trudność w kontakcie z mężczyzną, policjanci powiadomili pogotowie, którego lekarz zadecydował o zabraniu 31-latka pod opiekę do szpitala. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji z innym pojazdem.

Konsekwencje kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości są bardzo surowe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu zagraża przede wszystkim bezpieczeństwu  innych użytkowników dróg.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE