poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzego dowiedzieliśmy się po Lubuskich Derbach?

Czego dowiedzieliśmy się po Lubuskich Derbach?

Za nami dwa sparingowe mecze Falubazu Zielona Góra ze Stalą Gorzów? Czego dowiedzieliśmy się po spotkaniach? Czy jest nadzieja na powrót do żużlowej Ekstraligi?

W sobotnim pojedynku na stadionie im Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. lepsza okazała się Stal Gorzów. Wśród naszych zawodników niepokoiła z pewnością postawa Jana Kvecha, Damiana Pawliczaka i Mateusza Tondera. O tyle o ile Polacy testowali kwestie ustawień sprzętowych to czeski zawodnik powinien lepiej się zaprezentować.

Nie wymagajmy jednak od sparingów walki na 100%. One były właśnie do testowania niektórych rzeczy, na co wskazywali w szczególności trenerzy obu ekip Stanisław Chomski oraz Piot Żyto. Na plus trzeba zanotować jazdę Krzyszofa Buczkowskiego, który powinien być liderem naszej drużyny oraz Maxa Fricke i Dawida Rempały. Ostatecznie Stal wygrała 51-39.

Inaczej sytuacja wyglądała już w niedzielę przy W69. Remis 45-45 należy brać w ciemno, nawet przy braku aktywnego udziału Bartosza Zmarzlika, który w obu sparingach objechał po dwa biegi i zgarnął komplet punktów. Ponownie słabo prezentował się Kvech i to może przysparzać ból głowy zielonogórzan. Nadrobili jego potknięcia doskonałą forma ponownie Buczkowski oraz Rohan Tungate wspierany przez samego Marcina Gortata, ubranego w koszulkę z myszą na piersi.

Lubuszanie mieli okazję oglądać niezłe widowiska, a kibice sami mówią, że w drugim meczu jazda Falubazu już była niezła i można z optymizmem patrzeć na start nowego sezonu w eWinner 1. Lidze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE