środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy będzie w końcu parking przy szpitalu? Zapadła ważna decyzja.

Czy będzie w końcu parking przy szpitalu? Zapadła ważna decyzja.

Nowe drogi, chodniki, infrastruktura rekreacyjna i przede wszystkim parking na blisko 400 miejsc. Te i wiele innych działań inwestycyjnych powinno zostać zakończonych przy Szpitalu Uniwersyteckim do końca października 2024 roku. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

To bardzo ważne zadanie. Chcemy uporządkować teren wewnątrz szpitala. Na taką skalę do tej pory nie były tam prowadzone żadne prace. Dbamy nie tylko o jakość leczenia, ale też o komfort pacjentów, odwiedzających ich rodzin, a także pracowników lecznicy. Szpital dynamicznie się rozwija, pozyskuje wybitną kadrę, potrzebuje też nowoczesnej przestrzeni  – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.  

Urząd Marszałkowski pozyskał na to zadanie 30 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jednak żeby zrealizować inwestycyjny cel, należało dołożyć kolejne 17,2 mln zł. Wykonawcą jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa.

Co powstanie w ramach tego zadania na terenie Szpitala Uniwersyteckiego? To m.in. 400 miejsc parkingowych, nowe drogi, chodniki, zjazdy, uporządkowana kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie i iluminacja głównych obiektów szpitala. Powstaną też: tężnia solankowa, boisko do gry w bule, place sensoryczne dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, plac rekreacyjno-rehabilitacyjny z siłownią zewnętrzną dla pacjentów oddziału rehabilitacji, ogródek zielarski, 11 parkingów na rowery, infokioski, ławki i tereny zielone. Całość ma być gotowa do 31 października 2024 r.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.9 ° C
4.5 °
3.9 °
42 %
7.2kmh
100 %
śr.
3 °
czw.
4 °
pt.
5 °
sob.
3 °
niedz.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE