piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraDuże wsparcie dla lubuskich kolarzy

Duże wsparcie dla lubuskich kolarzy

Już drugi raz Urząd Marszałkowski wspiera Kolarską Młodzieżową Reprezentację Województwa Lubuskiego. Tym razem kwota będzie wynosić 250 tys. zł i jak mówią trenerzy kadry, pozwoli na zabezpieczenie kwestii sprzętowych i logistycznych.

Rok temu za dotację zakupiono 10 rowerów szosowych i jeden MTB, wraz z osprzętem. Dzięki temu mówimy o budowie reprezentacji naszego Województwa. W tym roku kwotę uzupełniliśmy o 50 tys. zł na Szosową Ligę Kolarską. – mówił wicemarszałek województwa Łukasz Porycki.

Tegoroczna dotacja zostanie w całości rozdysponowana na potrzeby kolarskie. Wśród nich znalazły się zgrupowania, opłaty startowe dla zawodników czy kolejne środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu takiego jak rowery, koła, kaski i stroje.

Samorząd Województwa Lubuskiego wspiera nie tylko kolejne dyscypliny sportu, ale przede wszystkim sport dzieci i młodzieży. Mamy wspaniałe tradycje kolarskie na terenie naszego regionu i cieszy, że jest świadomość radnych. W szczególności szefa klubu radnych Platforma Obywatelska Sebastiana Ciemnoczołowskiego, który jest niezwykle skuteczny w popularyzacji kolarstwa – chwalił działania Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Prezes Dariusz Maksymowicz dziękował za determinację oraz chęć sponsorowania większej ilości grup wiekowych. Dodatkowo przeprowadzonych zostanie 6 wyścigów dla dzieci w wieku 11-12 oraz 13-14 zarówno chłopców jak i dziewcząt.

– To jeden z najpiękniejszych momentów mojej samorządowej kariery. Nie są to może największe środki, jakimi radni dysponują, ale sprawiła dużo satysfakcji. Inicjatorem z pewnością był wiceprezes Lubuskiego Związku Kolarskiego Patryk Rudziński wraz z mecenasem kolarstwa Jackiem Starościcem. Sprawa jest historyczna i bezprecedensowa. Po raz pierwszy w Polsce stworzyliśmy młodzieżową kadrę. Wiem, że dzięki tym pieniądzom Lubuskie będzie lepiej widoczne. – mówił radny wojewódzki Sebastian Ciemnoczołowski.

W ramach promocji województwa lubuskiego oklejono również samochód, który zabezpiecza zawodników na trasach w barwy województwa, a także pozostałych sponsorów w tym firmę Perceptus, która od lat pomaga kolarzom. Sukcesy już przychodzą. Obecny na konferencji prasowej Dawid Lewandowski otrzymał powołanie do kadry Polski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE