czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraDyrektor "Medyka" odwołany. W tle problemy z oświadczeniem majątkowym.

Dyrektor „Medyka” odwołany. W tle problemy z oświadczeniem majątkowym.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Paweł Kozłowski opublikował oświadczenie, w którym informuje, że Zarząd Województwa odwołał Jarosława Marcinkowskiego ze stanowiska dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze.

– Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło bez wypowiedzenia. Konieczność odwołania pana Jarosława Marcinkowskiego z funkcji Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze zachodzi w związku z naruszeniem zapisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy w oświadczeniu.

Jak twierdzi Urząd Marszałkowski, okazuje się, że dyrektor w składanych oświadczeniach majątkowych w latach 2015-2021, w punkcie VI oświadczeń zamieszczał wpis: „nie dotyczy”. Punkt ten dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej. Okazuje się jednak, że po analizie urzędnicy odkryli, że od 2001 roku prowadzi on działalność gospodarczą pod nazwą Jarosław Marcinkowski Firma PHU „Med.Jar” w Zielonej Górze. Firma ma być cały czas aktywna.

Z ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej czytamy, że dyrektor szkoły, jako kierownik wojewódzkiej jednostki organizacyjnej nie może prowadzić działalności gospodarczej, i to zarówno na własny rachunek, jak i wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął również decyzję o skierowaniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosku o skontrolowanie oświadczeń majątkowych J. Marcinkowskiego z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy.

W tle jest jeszcze jedna sprawa. Dyrektor Marcinkowski jest założycielem Fundacji Opus Magnum, która jest organem prowadzącym dla konkurencyjnej szkoły pod nazwą Medyczna Szkoła Zawodowa w Zielonej Górze przy ul. Ułańskiej 2 i współwłaścicielem budynku jest pan J. Marcinkowski.

Do całej sprawy na swoim profilu odniosła się również Marszałek Elżbieta Anna Polak – W sprawie „Medyka” nie wszystko jest takie jednoznaczne, jak piszą i mówią protestujący. Cały protest jest bardzo głośno zorganizowany i prezentowany oficjalnie przez pracowników szkoły, którzy z pewnością nie wiedzą, jakie są prawdziwe powiązania i interesy niektórych osób mocno związanych ze szkołą. – napisała.

W najbliższy poniedziałek odbędzie sesja sejmiku województwa, na której będzie podejmowany temat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0 ° C
1.7 °
-0 °
46 %
2.5kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE