czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraGospodarcza Inauguracja Roku 2022

Gospodarcza Inauguracja Roku 2022

Jaka przyszłość czeka lubuskich przedsiębiorców? Jakie rozwiązania przygotował dla nich Zarząd Województwa. O tym i wielu innych sprawach dyskutowano podczas Gospodarczej Inauguracji Roku 2022.

Spotkanie było organizowane przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową przy współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Całość odbyła się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Panelistom sen z powiek spędzała przede wszystkim dyskusja o zmianach podatkowych w ramach Polskiego Ładu.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Witold Modzelewski, współtwórca systemu podatkowego obowiązującego w Polsce, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług, akcyzy oraz ordynacji podatkowej. W latach 1992–1996 pełnił funkcję wiceministra finansów RP. Była też okazja do podsumowania mijającej perspektywy finansowej Unii Europejskiej

– W poprzedniej perspektywie było to 417 milionów złotych, w tej kończącej się obecnie niespełna 600 milionów złotych. I także w kolejnych latach, w kolejnym budżecie związanym ze środkami unijnymi, także gospodarka będzie na miejscu pierwszym – wymieniał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

fot. Lubuskie.pl

Podczas spotkania ofertę współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego dla przedsiębiorców przedstawiła prorektor ds. współpracy z gospodarką, dr hab. inż. Maria Mrówczyńska.

Następnie uczestnicy mogli wysłuchać wykładu głównego ekonomisty Krajowej Izby Gospodarczej, Piotra Soroczyńskiego, który podsumował stan polskiej (i nie tylko) gospodarki w czasie pandemii i starał się nakreślić możliwe scenariusze ekonomiczne na najbliższy rok.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0 ° C
1.7 °
-0 °
46 %
2.5kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE