poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraInstytut Równości nominowany do prestiżowej nagrody

Instytut Równości nominowany do prestiżowej nagrody

Kampania przeciw homofobii po raz kolejny organizuje plebiscyt „Korona Równości”, który nagrodzi osoby i inicjatywy, które wyróżnia szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się zielonogórski Instytut Równości.

Kampania Przeciw Homofobii (KPH) jest ogólnopolską organizacją pozarządową. Działa na rzecz osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych (LGBT) i ich bliskich, poprzez rzecznictwo polityczne, społeczne i prawne, tworzenie i wdrażanie systemowych rozwiązań edukacyjnych dla różnych grup zawodowych oraz budowanie szerokiego ruchu sojuszniczego.

Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i to sami mieszkańcy nas wskazali. Mieszkamy w 140 tys. mieście i trudno jest się przebić. Przed nami są miasta dużo większe z lepszą infrastrukturą. Nagroda jest najbardziej prestiżowa pod względem działań dla osób nieheteronormatywnych – mówi w rozmowie z Lubuskim Centrum Informacyjnym Kacper Kubiak, prezes Instytutu Równości.

Jak wspomina, inicjatywa tęczowego chodnika przed Urzędem Marszałkowskim powstała w jego głowie, ale nie pojawiłby się, gdyby nie wsparcie samorządu. To symbol, który niesie za sobą bardzo dużych pozytywnych emocji. Liczy na to, że tęcza zostanie z nami już na stałe. Podobne inicjatywy pojawiają się w innych miastach na całym świecie.

Konkurs Korona Równości przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE, RÓWNE TRAKTOWANIE, ŻYCIE POLITYCZNE, PRAWO, MEDIA, LUDZIE INTERNETU. Głosować można TUTAJ.

To nie jedyny konkurs, w którym może wziąć udział Instytut Równości. Organizacja liczy również na kolejną nominację. Tym razem do LGBT+ DIAMONDS AWARDS 2022, tutaj również można pomóc stowarzyszeniu i zgłosić nominację.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
17.9 °
37 %
0.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE