środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKiedy do Warszawy pojedziemy pociągiem, a nie autobusem?

Kiedy do Warszawy pojedziemy pociągiem, a nie autobusem?

Remont linii kolejowej 358 to nieustannie przedłużana i najwyraźniej niekończąca się inwestycja. Zadanie, które opiewa na 130 mln zł najwyraźniej w końcu doczeka się jednak oddania do użytku. Poznaliśmy wstępne daty.

Nad linią kolejową ciąży chyba jakieś fatum, jak nie kradzież trakcji, to nagle brak środków blokował inwestycję. W końcu PKP PLK prowadząca zadanie postanowiła w zeszłym roku zmienić wykonawcę. To pozwoliło ruszyć z kopyta.

Wykonawca prowadzi prace na wszystkich frontach robót, to m.in. roboty torowe, prace przy obiektach inżynieryjnych, sieci trakcyjnej i systemie sterowania ruchem kolejowym. Na ok. 35-km odcinku m.in. wymieniona jest nawierzchnia torowa. Zakończono przebudowę większości przejazdów kolejowo-drogowych na trasie. Obecnie wykonawca koncentruje się na przebudowie mostów i wiaduktów: np. w okolicy Zbąszynka gotowa jest już część obiektu nad łącznicą kolejową, następnie realizowane będą prace nad częścią przebiegającą nad linią kolejową Poznań – Kunowice, zakończono także zasadnicze prace przy remoncie konstrukcji stalowej mostu w okolicy Czerwieńska. Na obu obiektach do wykonania pozostało odtworzenie nawierzchni torowej – napisał Radosław Śledziński z PKP PLK w odpowiedzi na pytania redakcji rynek-kolejowy.pl

Kiedy remont się zakończy? PKP PLK uważa, że będzie to już w I kw. 2023 r., natomiast zakończenie wszystkich robót objętych kontraktem (bez wpływu na ruch pociągów) – w II kwartale 2023 r.

Można więc zakładać, że pociągi powinny dojechać do Zielonej Góry od strony Poznania wraz z wejściem w życie marcowej korekty rozkładu jazdy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.3 ° C
3.9 °
2.3 °
63 %
1.3kmh
100 %
śr.
3 °
czw.
4 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE