piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraKlub Bezpartyjni Samorządowcy powiększa swoje szeregi

Klub Bezpartyjni Samorządowcy powiększa swoje szeregi

Na kilkanaście minut przed dzisiejszą sesją Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyła się konferencja prasowa Klubu Bezpartyjni Samorządowcy, na której do gremium dołączyli radni Lewicy Maria Jaworska i Tadeusz Jędrzejczak.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że klub Bezpartyjni Samorządowi wzmocni się o dwie silne jednostki, czyli osoby w Sejmiku Województwa. To są kopalnie wiedzy samorządowej, z którymi się w pełni identyfikujemy. Chcemy wzmocnić scenę polityczną. – mówił szef klubu Sławomir Kowal.

Jak wyjaśnił obecny na konferencji radny Tadeusz Jędrzejczak, od dłuższego czasu wraz z radną Jaworską byli radnymi niezrzeszonymi w klubie radnych (zgodnie ze statutem do zawiązania potrzeba trzech radnych). – Ataki na samorząd są coraz większe i postanowiliśmy dołączyć do klubu sejmiku Bezpartyjnych Samorządowców, który od teraz będzie liczył pięciu członków – mówił Jędrzejczak.

Jak zauważa Wacław Maciuszonek, przewodniczący sejmiku i członek BS, teraz klub będzie miał większy wpływ na działanie zarządu – To korzyść dla naszego klubu i całego sejmiku – dodał.

O komentarz poprosiliśmy Tomasza Nesterowicza, współprzewodniczącego Nowej Lewicy w województwie lubuskim – Z technicznego punktu widzenia to wzmocnienie Lewicy. Mamy jedynie dwóch radnych sejmikowych i nie możemy założyć własnego klubu i to wpływa na funkcjonowanie oraz inicjatywę uchwałodawczą. Każda inicjatywa Radnych Lewicy wymagała poszukiwania poparcia w innych klubach, a teraz łatwiej będzie je uzyskać. Jesteśmy partią ogólnopolską, a Bezpartyjni lokalną inicjatywą i to takie małżeństwo z rozsądku – mówi.

Dlaczego jednak Lewica nie walczyła o nazwę swojej partii w nazwie klubu? – Podnosiliśmy tę kwestię. Moglibyśmy tego oczekiwać jeżeli łączyłyby się dwa kluby. W obecnej sytuacji dwoje niezrzeszonych Radnych przystępuje do istniejącego Klubu. Do tego tematu zawsze można wrócić w przyszłości. Nie zmienia to jednak tego, że Maria Jaworska i Tadeusz Jędrzejczak są członkami Nowej Lewicy i w Sejmiku reprezentują Nową Lewicę. – odpowiada Nesterowicz.

Nie rozmawialiśmy również o wspólnym starcie w wyborach. Nasze elektoraty zapewne się różnią, ale w polityce wszystko jest możliwe. Zobaczymy jak będzie się układała współpraca. Mamy nakreślone inicjatywy, które chcemy zrealizować i z pewnością zaczniemy już niedługo. To w chwili obecnej dla nas najważniejsze – powiedział współprzewodniczący.

Tym samym obecnie koalicja rządząca to radni Platformy Obywatelskiej – 9 radnych, Polskiego Stronnictwa Ludowego – 4 radnych oraz Bezpartyjnych Samorządowców – 5 radnych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.1 °
-1 °
45 %
4.3kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
4 °
pon.
5 °
wt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE