wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKobieta zraniła się i spadła z wózka. Pomogli jej policjanci

Kobieta zraniła się i spadła z wózka. Pomogli jej policjanci

Młodzi funkcjonariusze z zielonogórskiej policji jako pierwsi pomogli kobiecie, która zraniła się, spadła z wózka inwalidzkiego i straciła przytomność. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się uniknąć tragedii.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc kobiecie, która leży nieprzytomna na podłodze po tym jak poważnie zraniła się w rękę i spadła z wózka inwalidzkiego. Jako pierwsi na miejscu pojawili się funkcjonariusze z I Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego: Karoloina Stopka i Damian Macioł.

Policjanci udzielili pomocy, opatrzyli ranę ręki i wspólnie z kobietą czekali na przyjazd pogotowia ratunkowego.

– To tylko jeden z przykładów trudnych interwencji w jakich uczestniczą zielonogórscy policjanci. Warto podkreślić, że często podczas swoich działań wykorzystują wiedzę zdobytą podczas szkoleń i udzielają przedmedycznej pomocy zanim na miejsce przyjedzie załoga pogotowia ratunkowego. W czasie takich interwencji policjanci muszą zachować zimną krew, podjąć zdecydowane działania i profesjonalnie pomóc poszkodowanym – informuje Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze.

Ranna kobieta została zabrana przez pogotowie na oddział ratunkowy szpitala, gdzie udzielono jej dalszej, profesjonalnej pomocy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady deszczu
10.1 ° C
10.1 °
9 °
89 %
2.7kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE