czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKomendant Policji po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Komendant Policji po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Zastępca komendanta miejskiego Policji nadkomisarz Marcin Gurgurewicz wracając w sobotę (22 października) w nocy ze służby zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Swoim zachowaniem dał dobry przykład wszystkim policjantom.

W minioną sobotę (22 października) w nocy, wracający po służbie do domu zastępca komendanta miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkomisarz Marcin Gurgurewicz, zauważył na ulicy Wojska Polskiego samochód marki Ford, jadący bez świateł mijania, a jedynie z włączonymi światłami postojowymi oraz z włączonym stale kierunkowskazem. Tak zwany „policyjny nos” podpowiedział mu, że powinien zainteresować się tym pojazdem i jego kierowcą.

Zamiast skręcić do domu, nadkomisarz Gurgurewicz postanowił pojechać za fordem. Już po kilkudziesięciu metrach zauważył, że zachowanie kierującego wskazuje na to, że może być pijany: jechał zygzakiem, zwalniał lub nagle przyspieszał. Zastępca komendanta powiadomił dyżurnego, a sam postanowił pojechać dalej i w dogodnym momencie zatrzymać kierującego. Kierujący dojechał na Osiedle Leśne gdzie zaparkował samochód.

Wtedy podszedł do niego nadkomisarz Gurgurewicz i zapytał kierowcę forda czy pił wcześniej alkohol. Gdy kierujący to potwierdził, zastępca komendanta miejskiego zatrzymał go i poczekał na przyjazd policjantów ruchu drogowego, którzy poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. O ostatecznym wymiarze kary dla kierującego zadecyduje Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE