poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraKradli katalizatory - zostali przyłapani

Kradli katalizatory – zostali przyłapani

Zielonogórscy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwóch mężczyzn na „gorącym uczynku”. Jak się okazało w swoim samochodzie ukrywali trzy odcięte katalizatory oraz narzędzia służące do takich kradzieży.

Kradzieże katalizatorów z pojazdów to od kilku miesięcy wyjątkowo dokuczliwy przestępczy proceder. W ciągu jednej nocy przestępcy potrafią zdemontować katalizatory z kilku lub nawet kilkunastu pojazdów. Najczęściej giną urządzenia z samochodów dostawczych, gdzie jeden katalizator jest wart od kilku do nawet 10 tysięcy złotych.

W miniony weekend, kiedy w nocy z piątku na sobotę (21/22 stycznia) zielonogórski policyjny patrol zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy usiłowali w pośpiechu odjechać z parkingu osiedlowego na widok policyjnego radiowozu. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W samochodzie odnaleźli trzy odcięte katalizatory, elektronarzędzia i między innymi kilkanaście brzeszczotów do cięcia metalu. Na dachu zamontowany był napis „TAXI”, który miał służyć odwróceniu uwagi.

W zatrzymanym samochodzie znajdowało się dwóch obywateli Gruzji 38-latek i 39-latek, którzy od 2021 roku przebywają na terenie naszego kraju. Nie kryli zdenerwowania zatrzymaniem przez patrol. Jeden z mężczyzn nie miał dokumentów – policjanci jednak skutecznie ustalili jego tożsamość – jak się okazało jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli po 3 zarzuty kradzieży. Za kradzież cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzani nie przyznali się do winy i nie chcieli składać wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku Prokuratora Prokuratury Rejonowej i zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec obu mężczyzn. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
12.5 ° C
15.1 °
12.4 °
83 %
1.4kmh
18 %
pon.
15 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE