środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKtóra szkoła średnia jest najlepsza w Zielonej Górze?

Która szkoła średnia jest najlepsza w Zielonej Górze?

Poznaliśmy wyniki najnowszego rankingu Perspektywy 2023 na temat najlepszych Liceów i Techników w Polsce. Znamy również wyniki wojewódzkie i miejskie? Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”) nie tylko zostało najlepszym Technikum w województwie, ale zajęło też 8 miejsce rankingu ogólnopolskim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Technika dodatkowo mają kryterium wyników egzaminu zawodowego – czytamy w metodologii rankingu.

Wśród Liceów, najlepszym okazało się I LO im. Edwarda Dembowskiego, które zaraz zostało najlepszą szkołą średnią w województwie w swojej kategorii. Wyprzedziło Społeczno LO z Żar oraz II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Gorzowa Wlkp. Jednocześnie I LO zajęło 84 miejsce w Polsce co jest najlepszym wynikiem w ostatnich czterech latach. W samym winnym grodzie ranking przedstawia się następująco:

  1. I LO im. Edwarda Dembowskiego
  2. V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego
  3. IV LO im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego
  4. III LO im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
  5. Społeczne LO „Szkoła Myślenia Twórczego”
  6. II Ogólnokszt. Liceum Ekologiczne z Oddz. Integr.
  7. Europejskie LO dr Rahn

Jak sytuacja wygląda z Technikum? Tutaj bezapelacyjna okazało się Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”), która nie tylko jest najlepsza w województwie, ale także zajęła 8 miejsce w Polsce.

Wytrwała praca dyrekcji, nauczycieli i uczniów Budowlanki przynosi wspaniałe efekty! Są tu ambitni i kompetentni pedagodzy, którym chce się pracować i wspaniała młodzież – biorąca udział w licznych konkursach przedmiotowych i wielu olimpiadach, osiągająca bardzo wysokie wyniki w egzaminach zawodowych i maturalnych – czytamy w komunikacie „Budowlanki”. W Zielonej Górze ranking przedstawia się następująco:

  1. Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”)
  2. Technikum nr 3 (ZSE)
  3. Technikum nr 2 (ZSEiS)

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-1.1 ° C
-0.6 °
-2.1 °
45 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE