środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuscy posłowie pojechali na turniej piłkarski za dziesiątki tysięcy złotych.

Lubuscy posłowie pojechali na turniej piłkarski za dziesiątki tysięcy złotych.

Jak podaje piątkowa „Rzeczpospolita” szesnastu Posłów na Sejm RP pojechało we wrześniu ubiegłego roku na Międzyparlamentarny Turniej Piłki Nożnej do Rumunii. Koszt wyjazdu to ponad 50 tys. zł. Wśród nich było dwóch posłów z woj. lubuskiego.

Marek Ast (PiS) oraz… Łukasz Mejza (niezrzeszony, przez moment Partia Republikańska) wzięli udział w turnieju piłkarskim w Mogosoaia w Rumunii. Byli członkami reprezentacji polskiego parlamentu w turnieju rozgrywanym od 2012 roku.

– „Rz” dodaje, że bilety każdego kosztowały 3,1 tys. zł, za wyjątkiem Mejzy, u którego wydatek wyniósł 5,8 tys. zł. W sumie daje to 53 tys. zł – czytamy w gazecie.

W turnieju wzięły dział reprezentacje Włoch, Ukrainy, Turcji i Rumunii, przy czym ten ostatni kraj wystawił dwie drużyny: z Izby Deputowanych i Senatu. Nasza drużyna zaszła, aż do finału tych rozgrywek gdzie uległa Rumunom aż 5:0.

Parlamentarzyści tłumaczyli, że takie spotkania pozwalają im w nawiązaniu ważnych relacji z innymi państwami. To wziął udział w wyjeździe?

„W sumie poleciało ich 16, w tym 11 z klubu PiS (Marek Ast, minister sportu, Kamil Bortniczuk, Marcin Gwóźdź, Jan Kanthak, Bartosz Kownacki, Jarosław Krajewski, Wiesław Krajewski, Paweł Lisiecki, Grzegorz Matusiak, Marek Matuszewski i Marcin Porzucek), Krzysztof Gawkowski z Lewicy, Dariusz Klimczak z PSL, Krzysztof Tuduj z Konfederacji, Michał Wypij z Porozumienia i niezrzeszony Łukasz Mejza. Na liście był też Michał Jaros z KO, ale ostatecznie odwołał wyjazd” – czytamy w dzienniku.

fot. IFC 2021

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.5 ° C
0.7 °
-5.6 °
44 %
2.2kmh
100 %
śr.
8 °
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE