niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lubuski szef policji z największą podwyżką

Lubuski szef policji z największą podwyżką

Jak informuje RMF24.pl uposażenia szefów komend wojewódzkich policji wzrosły przeciętnie o półtora tysiąca złotych miesięcznie. Są jednak też prawdziwi rekordziści. Najwyżej skoczyła pensja komendantowi lubuskiej policji.

Jak wynika z opublikowanych oświadczeń majątkowych szef lubuskiej policji jest niekwestionowanym liderem w kontekście wzrostu wynagrodzeń. Jego uposażenie w zeszłym roku wzrosło o ponad 55 tysięcy złotych i w sumie zarobił w 2022 roku ćwierć miliona złotych – czytamy na ogólnopolskim portalu.

Na drugim miejscu jest komendant stołeczny, a trzeci szef policjantów na Pomorzu. Średnie miesięczne uposażenie wynosi na tym stanowisku 21,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie.

Na ostatniej sesji sejmiku województwa lubuskiego podczas prezentacji dokonań policji za 2022 rok, posypały się pytania o zasadność oddelegowania ogromnych służb policji do ochrony spotkań prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w regionie. Przypomnijmy, że wizytę w Zielonej Górze i Nowej Soli ochraniały setki policjantów. Młodszy inspektor Rafał Banach, prezentujący statystyki nie odpowiedział na zapytania informując, że zajmuje się innymi sprawami w Komendzie.

Stanowisko Komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. od maja 2020 roku piastuje nadinspektor Jarosław Pasterski. W samej policji jest od 1996 roku. Służył między innymi w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zajmował się tam zarówno sprawami kryminalnymi, jak i wywiadem kryminalnym. 

W 2004 roku przeszedł do Centralnego Biura Śledczego w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie. W 2006 roku objął stanowisko Naczelnika  Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 został Naczelnikiem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu  w Gorzowie Wielkopolskim. Centralnego Biura Śledczego Policji. 1 lutego 2017 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie ds. kryminalnych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
59 %
0.9kmh
10 %
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE