piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lubuskie Warte Zachodu - Lubuskie Warte Stali Gorzów

Lubuskie Warte Zachodu – Lubuskie Warte Stali Gorzów

Dokładnie 400 tys. zł dofinansowania otrzyma żużlowa Stal Gorzów w zamian za promocję województwa lubuskiego. Podpisana dzisiaj umowa to powrót do wsparcia finansowego jedynej lubuskiej drużyny żużlowej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Finalizujemy nasze negocjacje i rozmowy na promocję województwa lubuskiego. Wymagamy promocji województwa na stadionie i odzieży żużlowców i innych materiałach. Lubuskie Warte Zachodu – Lubuskie Warte Stali Gorzów – mówiła dzisiaj marszałkini Elżbieta Anna Polak i mówiła o potężnej medialności gorzowskiej ekipy. W zeszłym roku pisało o niej ponad 500 różnych mediów.

Z raportu medialnego przygotowanego dla Stali Gorzów przez Pentagon Research – łączną wartość mediową marek sponsorów i partnerów klubu oszacowano na 76,6 mln zł, a wartość ekspozycji marek sponsorów i parterów to ponad 4 mln zł, a klubowe social media wygenerowały wartość 7,8 mln zł.

To dla nas bardzo ważny dzień i wracamy do współpracy. Dziewięć tytułów Mistrza Polski i wartość marketingowa Stali jest niepodważalna. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać. To dla nas niezwykle szczęśliwy dzień – cieszył się prezes klubu Waldemar Sadowski.

Dotacja zostanie udzielona w dwóch transzach po każdym z zakończonych etapów działań. Pierwsza wyniesie 250 tys. zł, a druga 150 tys. zł. Stal Gorzów będzie musiała przygotować i umieścić logotyp województwa lubuskiego m.in. na bandzie pneumatycznej, na odzieży sztabu szkoleniowego, osób funkcyjnych, juniorów i pracowników, na ściankach reklamowych w media center, sali konferencyjnej, a także na ściankach wywiadów czy w parku maszyn. W drugim etapie sporo jest akcji promocyjnych wśród kibiców, emisji spotów województwa lubuskiego czy też zostania parterem tytularnym biegu nr 3 w każdym meczu domowym.

To szczególne wydarzenie w kontekście województwa lubuskiego jak i kujawsko-pomorskiego. Mamy dwu stołeczność i jedna z drużyn jeździ w Ekstralidze druga w niższej fazie rozgrywek. Lubuskie buduje rozpoznawalność swojego województwa poprzez promocję sportu. Samorząd powinien promować tę dyscypliny również w ogólnopolskich mediach. Chcemy integrować województwo i liczymy, że Zielona Góra awansuje wyżej, abyśmy ponownie cieszyli się derbami – tłumaczył decyzję o wsparciu Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Stal Gorzów obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli Ekstraligi po 10 przejechanych meczach. Ostatnio w weekend uległa jednak liderowi tabeli Betard Sparcie Wrocław. Ma jednak duże szanse na awans do fazy play-off.

Gdy mówimy Gorzów to w podtekście myślimy Stal Gorzów. Wszyscy moi znajomi parlamentarzyści składali życzenia Stali Gorzów z okazji ubiegłorocznego 75-lecia. Lubuskie jest Warte Zachodu i warte żużla. Sama jestem kibicem żużla i przeżywamy każde zwycięstwo i każdą porażkę. To duże wsparcie dla klubu. Sport wymaga nakładów i zarząd województwa sprostał oczekiwaniom – mówiła Posłanka Krystyna Sibińska, której prezes klubu osobiście dziękował i gratulował.

W Urzędzie Marszałkowskim słyszymy, że zarząd województwa wspiera wszystkie drużyny na najwyższym poziomie rozgrywek i czeka na awans Falubazu do Ekstraligi, aby ponownie emocjonować się lubuskimi derbami.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
11 ° C
11 °
11 °
70 %
1.7kmh
99 %
czw.
11 °
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE