niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuskie wygrywa Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U-20.

Lubuskie wygrywa Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U-20.

To olbrzymi sukces lubuskich klubów sportowych. Na właśnie zakończonych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce do lat 20 w Radomiu wygraliśmy klasyfikację medalową. Nasi sportowcy wywalczyli 10 medali.

Ilość medali nie oddaje jednak walki i sukcesu młodych Lubuszan, gdyż siedem z nich jest z najcenniejszego, złotego kruszcu. Na tak doskonały rezultat zapracowała jednak cała kadra, a nie tylko poszczególne kluby.

– To wielki sukces, pierwszy raz w historii zajęliśmy pierwsze miejsce, ale to też pokazuje, że na ten rezultat pracowało całe województwo, cztery krążki to zasługa gorzowian. My dołożyliśmy dwa kolejne, ale medale zdobyły również kluby z Nowej Soli czy Szprotawy – mówi w rozmowie z nami Mirosław Krzyżanowski, dyrektor i trener w ZLKL Zielona Góra.

O dużą niespodziankę postarał się w szczególności Eryk Fursewicz, który w skoku o tyczce zaliczył wysokość 4,60 cm co jest jego rekordem życiowym na otwartym stadionie. Przed naszymi zawodnikami jednak kolejne wyzwania.

Igor Filar biegnie po złoto w biegu na 400 metrów przez płotki

– Zarówno Fursewicz, jak i drugi nasz złoty medalista Igor Filar (400 m ppłk) wystąpią z orzełkiem na piersi w Mariborze podczas meczu U-20 Polska – Czechy – Węgry – Słowacja -Słowenia 2022. – dodaje Krzyżanowski – Zaznaczyć jednak trzeba, że sukces naszych zawodników to przełożenie również Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sprzed dwóch lat gdzie też się doskonale zaprezentowaliśmy. Szkolenie poszło mocno do przodu i z tego trzeba się cieszyć – podsumowuje trener.

Dorobek lubuskich klubów:

AZS-AWF Gorzów – 3 złote medale, 1 srebrny

ZLKL Zielona Góra – 2 złote medale

Adam Draczyński Running Team Nowa Sól – 1 złoty medal

LLKS Osowa Sień – 1 złoty medal

MKST Astra Nowa Sól – 1 srebrny medal

ULKS Uczniak Szprotawa – 1 brązowy medal


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
21.7 ° C
21.7 °
20.6 °
35 %
1.9kmh
39 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE