czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMarszałek ma koronawirusa

Marszałek ma koronawirusa

W poniedziałkowy poranek Marszałek Elżbieta Anna Polak poinformowała, że ma pozytywny wynik na koronawirusa. W ostatnich dniach lawinowo przybywa nowych zachorowań.

Zaniepokoił mnie ból gardła i nocny kaszel, sprawdziłam – niestety pomimo łagodnych objawów to jednak On – #COVID. Muszę się izolować. Ale będę pracować zdalnie. – piszę na swoim profilu włodarz województwa.

Przed weekendem notowaliśmy największe wzrosty. W czwartek i piątek było to powyżej 3000 przypadków w całej Polsce. Z tego też powodu Ministerstwo Zdrowia postanowiło o uruchomieniu skierowań na czwartą dawkę szczepionki. Pisaliśmy o tym tutaj:

Do szczepień zachęca również sama marszałek Polak: – Nie zdążyłam przyjąć czwartej szczepionki… Od 22 lipca czwarta dawka szczepionki jest dostępna dla osób powyżej 60. roku życia i z obniżoną odpornością. Nie zwlekajcie, szczepcie się bo COVID wciąż tu jest. Ostatnie dni to 3 tysiące zakażeń dziennie, w drugiej połowie sierpnia spodziewanych jest 8-9 tys – dodaje

W związku z obowiązującymi przepisami osoba zakażona nie jest już na kwarantannie i nie musi się izolować. Lekarze radzą jednak, żeby zastosować samoizolacje przez minimum 7 dni. Tak też planuje zrobić Elżbieta Anna Polak.

_____
🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
16.1 ° C
16.1 °
14.5 °
38 %
2kmh
0 %
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
29 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE