czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMejza nie wystartuje z list PiS? Zaskakująca decyzja

Mejza nie wystartuje z list PiS? Zaskakująca decyzja

Wirtualna Polska opublikowała artykuł, w którym cytuje słowa szefa zielonogórskich struktur PiS Marka Asta na temat startu Łukasza Mejzy z list partii w regionie. Czy start skompromitowanego polityka stanął właśnie pod znakiem zapytania?

Łukasz Mejza jest posłem niezrzeszonym, w jakiś sposób związanym z Republikanami. Jako szef regionu zielonogórskiego nie wiem, co sobie tam potencjalni koalicjanci planują. To ja zgłaszam kandydatów, którzy są niezrzeszeni. Nic mi nie wiadomo o starcie posła Mejzy w tych wyborach z list PiS – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski, szef lokalnych struktur partii Marek Ast.

Przypomnijmy zgodnie z umową koalicyjną z Republikanami Łukasz Mejza miał dostać pozycję trzecią na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Start skompromitowanego polityka potwierdzał szef ugrupowania koalicyjnego Adam Bielan.

Ostatnio Gazeta Wyborcza pisała, że miał otrzymać nawet pozycję numer dwa zaraz za była minister i europosłanką Elżbietą Rafalską. Teraz okazuje się, że Zjednoczona Prawica, którą tak zaciekle chwali i zarazem przoduje w atakowaniu opozycji może go po prostu wystawić do wiatru.

Nie ulega wątpliwości, że Mejza ma niezwykle negatywny elektorat po jego licznych aferach związanych z oferowaniem przez jego firmę niezatwierdzonych usług medycznych dla ciężko chorych dzieci. Ciążą również na nim zarzuty związane ze szkoleniami dotowanymi z Unii Europejskiej. Po kontroli Biura Audytu, Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego w grudniu 2021, firma Mejzy musiała zwrócić ponad 700 tys. zł. Raport urzędników pozostawia wątpliwości, czy firma Future Wolves w ogóle przeprowadziła szkolenia.

O tym wszystkim wie również Marek Ast, który zaznacza – Zamknięcie spraw Mejzy jest warunkiem, żeby o starcie rozmawiać. Jeżeli miałby się znaleźć na jakiejkolwiek liście PiS, to znaczyłoby, że ma wyjaśnione sprawy. Inaczej nie sądzę, żeby mógł być kandydatem – mówi w rozmowie z ogólnopolskim portalem – Standardem w PiS jest, że jeśli wobec posła lub aspirującego kandydata toczą się postępowania prokuratorskie, to nie może znaleźć się na liście wyborczej do czasu zamknięcia sprawy lub ostatecznego jej wyjaśnienia – dodaje.

Oczywiście Łukasz Mejza może znaleźć się na listach PiS bez wiedzy Marka Asta, po osobistej decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Byłby to jednak ewidentny brak zaufania i poniżenie dla szefa zielonogórskich struktur PiS, który był przy Kaczyńskim jeszcze w czasach Porozumienia Centrum.

Na przedstawienie swoich list Prawo i Sprawiedliwość ma czas do 6 września.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE