niedziela, 19 maja, 2024

Możesz pomóc Ukrainie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przygotowuje specjalną stronę, na której znajdziemy Bank Informacji Pomocowej, gdzie instytucje, samorządy i organizacje pozarządowe będą mogły zgłaszać chęć pomocy Ukrainie. To nie jedyne działania.

Wyznaczeni zostali koordynatorzy pomocy samorządowej dla Ukrainy. Są to pracownicy Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej: Adam Kapela i Tomasz Nesterowicz. Uruchomiono specjalny adres e-mail: ukraina@lubuskie.pl, a także nr telefonu +48 451 155 058

– Ukraina nie może zostać sama. Świat nie może milczeć, musi podjąć natychmiast zdecydowane działania i zablokować politycznie i ekonomicznie Rosję. Stanowczo potępiam niczym nieuzasadnioną agresję Federacji Rosyjskiej wobec wolnego kraju Ukrainy. Doprowadzenie do zaostrzenia sytuacji politycznej i militarnej na granicy Ukrainy to porażka naszej współczesnej cywilizacji. Nikt nie ma prawa narzucać Ukrainie swojej woli, decyzje o losie Ukrainy mogą podejmować jedynie wolni obywatele tego kraju.
Jako kobieta i matka jestem zwyczajnie po ludzku przerażona, przyszłość naszego wspólnego domu Europy, nie może zależeć od rozkazu jednego człowieka. W Ukrainie mamy przyjaciół, regiony partnerskie, w tej godzinie próby mogą na nas liczyć. W Lubuskiem jesteśmy solidarni z obywatelami Ukrainy – napisała Marszałek Elżbieta Anna Polak.

Ponadto Zarząd Województwa przygotowuje miejsca noclegowe w swoich instytucjach, a także działa z międzynarodowymi partnerami Saksonią i Brandenburgią w celu koordynacji działań. Zaangażowano również Wojewódzki Urząd Pracy oraz organizacje otoczenia biznesu do wsparcia zatrudnienia uchodźców w naszym regionie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.7 ° C
11.7 °
11.2 °
89 %
2kmh
99 %
niedz.
21 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
24 °
czw.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE