niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNasze szkoły wystąpią w Finale Pucharu Tymbarka

Nasze szkoły wystąpią w Finale Pucharu Tymbarka

Szkoła Podstawowa nr 10 w Zielonej Górze (chłopcy, U-12 oraz U-10), Szkoła Podstawowa nr 15 w Zielonej Górze (dziewczęta, U-12) oraz drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu (U-10, dziewczęta) będą reprezentować nasze województwo w Finale Pucharu Tymbarka. Wydarzenie już 14 i 16 czerwca w Warszawie.

Finaliści Pucharu Tymbarku przeszli długą drogę, by zakwalifikować się do fazy ogólnopolskiej. Rywalizację rozpoczęli od etapów gminnych i powiatowych, a w maju o wymarzony awans grali w finałach wojewódzkich. Wymarzony, bo nagroda główna w turnieju jest jedyna w swoim rodzaju – to spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski, a także wyjazd na jeden z jesiennych meczów kadry w Warszawie.

– Chłopcy od zwycięstwa w finale wojewódzkim żyją wyjazdem na etap krajowy. Nie rozmawiają o niczym innym! To są najpiękniejsze momenty w pracy z dziećmi, gdy widzisz, że radość z gry jest dla nich mobilizacją do trenowania. W Warszawie naszą szkołę reprezentować będą dwie drużyny, a jest to zasługa dobrze prowadzonych klas sportowych. W finałach ogólnopolskich liczymy przede wszystkim na świetną atmosferę. To są tylko dzieci, więc nie ma mowy o jakichkolwiek oczekiwaniach. Ich zadaniem jest uśmiechać się i cieszyć możliwością występu w tak wielkiej imprezie, a także zbierać doświadczenie w grze z rówieśnikami z innych województw. To podstawa, a wynik? Każdy bierzemy w ciemno! – powiedział Michał Grzelczyk, trener Szkoły Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze.

Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku rozpoczną się oficjalnym otwarciem na stadionie Hutnika Warszawa, 14 czerwca o godz. 9:00. Podczas uroczystości odbędzie się pokaz sztuczek piłkarskich przygotowany przez finalistę programu „Mam Talent” Łukasza Chwieduka. Ponadto koncert zagra raper Mezo, twórca oficjalnego hymnu Pucharu Tymbarku.

Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca. Cztery decydujące mecze będzie można śledzić na żywo od godz. 9:15 na stronie sport.tvp.pl oraz na kanale telewizyjnym TVP Sport. Mecze sędziowane będą m.in. przez Szymona Marciniaka i Monikę Mularczyk. XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Pucharu jest marka Tymbark. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE