niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy sezon, nowi aktorzy w Lubuskim Teatrze

Nowy sezon, nowi aktorzy w Lubuskim Teatrze

Zespół artystyczny zielonogórskiego teatru powiększył się o cztery osoby. To dwie młode aktorki i dwaj młodzi aktorzy!

Grono aktorów Lubuskiego Teatru powiększyło się o cztery utalentowane, młode osoby. Kadrę artystyczną zasilili Ewa Dobrucka i Katarzyna Hołyńska oraz Andrzej Ogłoza i Jakub Mikołajczak.

Ewa Dobrucka – pochodząca z Bielska Białej absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Do Lubuskiego Teatru przybyła z Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze (lubuscy widzowie mogli ją zobaczyć w roli Corie w spektaklu „Przez park na bosaka” granym podczas Winobraniowych Spotkań Teatralnych). Na deskach Lubuskiego Teatru zadebiutowała w roli dziewczynki w spektaklu muzycznym „Jutro wrócimy do domu”. Poza aktorstwem kocha śpiewać i marzy o wydaniu własnej płyty. Marzy też o krwistych rolach, które nie pozostawią widza obojętnym – mamy nadzieję, że zrealizuje to marzenie w naszym teatrze!

Kasia Hołyńska – ukończyła Wydział Aktorski Łódzkiej Szkoły Filmowej (2022r.). Widzowie Lubuskiego Teatru kilkukrotnie oglądali ją już na naszej scenie: w roli Adusi w „Słodkich latach 20.-30…”, Zuzi w „Kanadyjskich sukienkach” i Rachel Crabbe w „Człowieku dwóch szefów”. Poza aktorstwem rozwija się w pracy z głosem: głos Kasi możecie kojarzyć z radiowych reklam Lidla, czytanych artykułów „Pismo. Magazyn opinii” czy serialu „Mierzeja” zrealizowanego w Empik Go. Tańczy, śpiewa i gra na flecie. W wolnych chwilach zwiedza świat camperem.

Andrzej Ogłoza – pochodzi z Rudy Śląskiej. Właśnie kończy ostatni semestr w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu na Wydziale Aktorskim. Ma za sobą już kilka kreacji aktorskich, w tym jedną w Lubuskim Teatrze – rolę Garetha w „Człowieku dwóch szefów” – a to dopiero początek! Poza pasją do aktorstwa, ma też pasję do muzyki: gra na pianinie i komponuje. Sam mówi, że kocha pracę w teatrze, bo przecież o miłość w teatrze chodzi.

Jakub Mikołajczak – poznaniak, ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Śpiewa, tańczy, gra na gitarze, jeśli trzeba będzie popisze się na scenie umiejętnością szermierki scenicznej. Posługuje się językiem angielskim (bardzo dobrze) i hiszpańskim (nieco gorzej). Widzowie Lubuskiego Teatru widzieli już Kubę na scenę w kilku spektaklach: „Kanadyjskie sukienki”, „Człowiek dwóch szefów” i „Jutro wrócimy do domu”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE