środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraOmikron atakuje. Jak przygotowany jest Szpital Uniwersytecki?

Omikron atakuje. Jak przygotowany jest Szpital Uniwersytecki?

W Polsce do tej pory wykryto 244 przypadki zakażeń nową mutacją koronawirusa, czyli Omikronem. Sprawdzamy jak przygotowany jest zielonogórski Szpital Uniwersytecki.

Obecnie, zgodnie z decyzją wojewody do końca marca br. przy Szpitalu Uniwersyteckim funkcjonować będzie Szpital Tymczasowy dla chorych na COVID-19. Dysponuje on 142 łóżkami (w tym 30 łóżkami respiratorowymi i 10 pediatrycznymi). Dodatkowo 42 łóżka zabezpieczone są na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych.

– W przypadku nasilenia pandemii istnieje możliwość zwiększenia liczby łóżek w Szpitalu Tymczasowym do 150, oraz – podobnie, jak to było wiosną 2021 r. – przekształcenia całego budynku „U” w covidowy. To jednak będzie się musiało odbyć kosztem innych oddziałów – obecnie w tym budynku funkcjonuje pulmonologia, jedyna w Lubuskiem, torakochirurgia oraz radioterapia. – mówi rzecznik prasowa szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

Jednak ilość łóżek to najmniejszy problem lecznicy. Dyrekcja szpitala już wielokrotnie mówiła, że brakuje personelu medycznego. Ten jest na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej. I już w większości zapowiedział, że od kwietnia nie zamierza przedłużyć kontraktów na pracę w Szpitalu Tymczasowym.

– To bardzo niepokojące informacje. Dlatego apeluję do mieszkańców regionu o rozsądek i przestrzeganie zasad. Dbajmy o siebie i innych. Zachęcam też gorąco do szczepień. To nasza jedyna tarcza ochronna – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.5 ° C
0.7 °
-5.6 °
44 %
2.2kmh
100 %
śr.
8 °
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE