poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolicjantka zatrzymała pijanego kierowcę i... uratowała jego żonę

Policjantka zatrzymała pijanego kierowcę i… uratowała jego żonę

Starsza posterunkowa Wiktoria Zasimiuk z Wydziału Ruchu Drogowego z Zielonej Góry miała nietypową interwencję. Najpierw zatrzymała pijanego kierowcę, a potem… uratowała jego żonę.

W zeszłą niedzielę – 20 lutego – starsza posterunkowa Wiktoria Zasimiuk z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymała kierowcę pojazdu ciężarowego. Jak się okazało, mężczyzna – obywatel Białorusi – był pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie! Wydawałoby się, że to będzie typowa interwencja, ale nagle żona zatrzymanego straciła przytomność i zanikały jej funkcje życiowe.

Posterunkowa Zasimiuk natychmiast podjęła resuscytację krążeniowo-oddechową prowadząc reanimację do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. 40-letnia obywatelka Białorusi została zabrana do szpitala na Oddział Ratunkowy.

To nie był koniec tej nietypowej interwencji. Podróżująca pojazdem ciężarowym para miała również ze sobą psa. Kierujący mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego żona trafiła do szpitala. Policjanci musieli również zadbać o opiekę dla pozostawionego psa. Na miejsce przyjechała wolontariuszka OTOZ Animals, która przewiozła czworonoga do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
15.2 ° C
15.7 °
11.4 °
37 %
3kmh
8 %
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE