niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraFundacja Fala i Polska 2050 robią świece okopowe dla ukraińskich żołnierzy

Fundacja Fala i Polska 2050 robią świece okopowe dla ukraińskich żołnierzy

Członkowie Fundacji Fala, wolontariusze, a także członkowie stowarzyszenia Polska 2050 wspólnie robią świece dla żołnierzy walczących w okopach. Okazuje się, że są bardzo potrzebne.

Całkiem niedawno obchodziliśmy rocznicę zbrodniczej napaści rosyjskich wojsk na Ukrainę. W ciągu tych 12 miesięcy z pewnością zdaliśmy test z bycia dobrym sąsiadem. Poza uroczystościami i publicznymi wspominkami znalazły się osoby, które chciały pomóc w sposób niezwykle konkretny.

Chcemy realnie pomagać tym, których gościmy w Polsce i tym którzy zostali w Ukrainie, żeby walczyć o swoją ojczyznę, ale też o nasze bezpieczeństwo. Dostaliśmy info, że na froncie trzeba świec okopowych: ok, padło hasło więc robimy. Pierwszą akcję zorganizowałam u siebie pod domem – mówi w rozmowie z nami Maja Nowak, szefowa stowarzyszenia Polska 2050 w województwie lubuskim.

W ciągu kilku chwil od podania ogłoszenia zgłosili się do niej wolontariusze, członkowie fundacji FALA oraz sąsiedzi. W ciągu jednego popołudnia udało się wykonać 105 świec. Do czego będą potrzebne?

Świece służą jednakowo żołnierzom na froncie, w okopach do ogrzania się, suszenia rzeczy, oświetlenia, ale także mieszkańcom, kiedy nie ma prądu – tłumaczy M.Nowak i wyjaśnia, że przygotowanie takich świec jest banalnie proste.

Za kilka dni świece zostaną odebrane przez żołnierza z Bachmutu, gdzie trwają teraz najcięższe walki i dostarczy je bezpośrednio na front. Świec ma być jednak więcej. Organizatorka zapowiada, że 10 marca podobną akcję przygotują w Bytomiu Odrzańskim, a 11 marca w Żarach.

To nie jedyna działalność Stowarzyszenia Polska 2050 w czasie wojny w Ukrainie. Mają za sobą już zbiórki finansowe, organizacje i tworzenie magazynów pomocowych oraz wsparcie istniejących magazynów pracą wolontariuszy, zbiórki i przekazywanie uchodźcom żywności, leków, środków czystości, odzieży, zabawek i innych potrzebnych przedmiotów, pomoc w poszukiwaniu mieszkań i pracy czy nawet naukę języka polskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE