sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrawie 600 tys. zł więcej trafi na kulturę

Prawie 600 tys. zł więcej trafi na kulturę

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o przekazaniu 600 tys. zł dla instytucji kultury na realizację planowanych zadań. Które instytucje dostały pieniądze?

Najwięcej środków otrzymały Biblioteki Wojewódzkie zarówno w Zielonej Górze, jak i Gorzowie. 170 tys. zł pójdzie na zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków) i baz ebooków. Dodatkowe 44 tys. zł pójdą na promocję czytelnictwa w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Swój udział w podziale kasy będą mieli również aktorzy. Lubuski Teatr w Zielonej Górze otrzyma 120 tys. zł na wkład własny do projektu „Przestrzenie Sztuki”, który umożliwia takie zadania jak prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, a także wystawianie sztuk poza siedzibą teatru.

120 tys. zł dodatkowych środków otrzyma Filharmonia Zielonogórska na organizację nadzwyczajnych koncertów. Jeden z nich uświetni Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej, a dwa inne (w Gorzowie i Zielonej Górze) zaplanowano podczas Dni Województwa Lubuskiego.

Nie zapomniano również o Pro Arte. Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży po raz pierwszy zagości również do nowo otwartego Centrum Kreatywnej Kultury. Na te działania Zarząd przyznał kwotę 100 tys. zł dla operatora programu czyli Regionalnego Centrum Animacji Kultury.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE