poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPróbowali nielegalnie przekroczyć granicę - zostali zatrzymani

Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę – zostali zatrzymani

Trzech Afgańczyków próbowało wymknąć się strażnikom granicznym aby wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Zostali zatrzymani razem z „kurierem” w rejonie mostu granicznego. Chwilę później, przed granicą z Niemcami zatrzymano kolejnych dwóch cudzoziemców.

W czwartek (15 czerwca) funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w trakcie pełnienia służby na jednej ze słubickich ulic zatrzymali osobową toyotę. Kierowcą był 37-letni Gruzin, który przewoził trzech Afgańczyków z zamiarem dostarczenia ich na terytorium Niemiec.

Afgańczyków zatrzymano  za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów. Wszczęto także postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, cudzoziemcy zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

Natomiast Gruzin został zatrzymany za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Sąd wydał postanowienie o 3-miesięcznym areszcie dla cudzoziemca.

Chwilę później, ten sam polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy SG zatrzymał dwóch kolejnych cudzoziemców, tym razem pieszo zmierzających do granicy z Niemcami. Podczas rozpytania okazało się, że 44-letni obywatel Gruzji prowadził do granicznego mostu Afgańczyka, który nie posiadał dokumentów na legalny pobyt w naszym kraju. Gruzin oświadczył także, że przyjechał do Słubic samochodem wraz z trzema Afgańczykami, z których dwóch już pobiegło w stronę granicy. W tym czasie służby niemieckie poinformowały o zatrzymaniu obywatela Afganistanu, który przekroczył wbrew przepisom granicę do Niemiec, przechodząc przez słubicki most graniczny. Jakby tego było mało, dokumenty zatrzymanego w Niemczech Afgańczyka funkcjonariusze SG znaleźli w zaparkowanym w Słubicach samochodzie Gruzina.

Afgańczyka zatrzymano  za usiłowanie przekroczenia wbrew przepisom granicy z Polski do Niemiec oraz wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do tego czasu cudzoziemiec został objęty dozorem SG.

Z kolei Gruzina zatrzymano za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Sąd natomiast wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzny w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE