poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraRadni Kubickiego podwyższają opłatę za śmieci

Radni Kubickiego podwyższają opłatę za śmieci

Decyzją radnych prezydenckiego klubu Zielona Razem oraz klubu Prawo i Sprawiedliwość od 1 stycznia podrożeje opłata za śmieci, średnio o około 20%. Czteroosobowa rodzina zapłaci rocznie blisko 200 zł więcej.

Uchwała wywołała spore emocje wśród debatujących. O konieczności podniesienia stawki mówił prezydent Janusz Kubicki oraz Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Główne argumenty przedstawione w uzasadnieniu konieczność inwestycji w nowe elektryczne śmieciarki, budowę półpodziemnych kontenerów czy podwyżki dla pracowników.

Najwięcej wątpliwości mieli radni Platforma Obywatelska RP, jednak ich pytania pozostawały w większości bez merytorycznej odpowiedzi.

– Prezydent wymijająco odpowiada na pytania i nie potrafi uzasadnić potrzeby podwyżek. Kubicki nie chciał odpowiedzieć m.in. na pytanie, jaki procent pieniędzy uzyskanych przez miasto w ramach podwyższenia opłat pójdzie na podwyżki dla pracowników. – pisze na swoim profilu Radny Dariusz Jacek Legutowski

Ile zatem zapłacimy? Stawka, która wzrosła z 25 do 29 zł obejmuje wszystkie części miasta z wyjątkiem sołectw: Barcikowice, Jany, Jarogniewice, Jeleniów, Kiełpin, Ługowo, Sucha, Zatonie. Tam stawki miesięczne wzrosną z 19 do 23 zł.

– Na podwyżki się zgadzamy, ale nie możemy poprzeć ich wysokości, bo nie usłyszeliśmy argumentów. Trudno podejmować decyzje o podwyżce, kiedy nie wiemy, co się na nią składa – wyjaśniał Sławomir Kotylak z PO.

W dyskusji wybrzmiał jeszcze temat budowy spalarni śmieci. Prezydent Kubicki wyjaśnił radnym, że pomysł można odłożyć na półkę, bo w najbliższych latach nie będzie unijnych dofinansowań na tego typu inwestycje.

Ostatecznie uchwała została przyjęta 17 głosami radnych prezydenckich i PiS. Przeciw było Platforma Obywatelska oraz Tomasz Nesterowicz z SLD.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl


✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl Pokaż mniej

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
12.5 ° C
15.1 °
12.4 °
83 %
1.4kmh
18 %
pon.
15 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE