sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraRok 2021 był najbezpieczniejszy w historii.

Rok 2021 był najbezpieczniejszy w historii.

Policja podsumowała drogowy rok 2021. W 540 wypadkach zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 2003 roku na lubuskich arteriach komunikacyjnych życie traciło nawet 180 osób.

Obecna sytuacja to składowa wielu czynników – poprawy infrastruktury drogowej, odpowiedzialności kierowców, ale w głównej mierze efekt nieustępliwej i bardzo skutecznej służby policjantów ruchu drogowego, którzy codziennie strzegą bezpieczeństwa na drogach.

To dzięki nim 2537 piratów drogowych zostało wyeliminowanych z naszych dróg dając przestrzeń do poruszania się kulturalnym kierowcom. Dziś każdy będzie mówił o bezpieczeństwie, ale to właśnie policjantom za ich walkę z drogowym bandytyzmem przyszło wielokrotnie mierzyć się z zarzutami mówiącymi o statystyce.

Dziś tą statystyką jest uratowanie niemal 110 istnień ludzkich, którzy jeszcze przed dwoma dekadami straciliby jeszcze życie na drogach, oprócz tych 71. Tylko konsekwencja i nieustępliwość w walce piratami drogowymi sprawi, że nastąpi kolejna poprawa bezpieczeństwa. I jest na to duża szansa, bowiem w lubuskim drogowi bandyci nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Od początku 2021 roku z takiego błędu zostało już wyprowadzonych wielu z nich, którzy zostali upomnieni za przekroczenie dozwolonej prędkości. Aż 2537 z nich straciło prawa jazdy, w tym 1779 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Aż 7283 kierowcom odebrano dowody rejestracyjne głównie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. W trosce o to, aby na lubuskich drogach nie poruszali się pijani kierowcy policjanci przeprowadzili już blisko 130 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 2528 z nich złamało tę naczelną zasadę bezpieczeństwa. Ogólnie od początku roku tylko sami lubuscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 90200 wykroczenia.

fot. Lubuska Policja
_______
🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
12.6 ° C
12.9 °
10.4 °
49 %
2.7kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
24 °
śr.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE