piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRowerowa Stolica Polski - Gorzów wyprzedza Zieloną Górę.

Rowerowa Stolica Polski – Gorzów wyprzedza Zieloną Górę.

Dokładnie 1 czerwca aktywowały się aplikacje „Aktywne Miasto” i można już kręcić kilometry dla lubuskich miast. Zielona Góra oraz Gorzów Wlkp. już zdobyły pierwsze punkty. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja po pierwszym dniu.

Organizatorem Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” jest miasto Bydgoszcz, a obecna edycja jest IV, do której przystąpiły, aż 56 samorządów. W województwie lubuskim jest to Zielona Góra oraz Gorzów Wlkp. Nowa Sól, która wygrała wszystkie poprzednie edycje otrzymała już tytuł i statuetkę na własność.

Jednak po pierwszym dniu na prowadzeniu jest miasto, które w zeszłorocznej rywalizacji zajęło drugie miejsce, czyli Biała Podlaska, która zgromadziła 382 pkt i przejechała już 21 730,08 km.

Najwyżej z lubuskich miast jest Gorzów Wlkp. z 149 pkt i 18 186,35 km i zajmuje 3 miejsce. Zielona Góra na miejscu 6 (70 pkt i 9967,58 km). Reasumując wygląda to naprawdę nieźle.

Punkty przyznawane są na podstawie przeliczników ilości mieszkańców – Suma wszystkich kilometrów uczestników Rywalizacji Lokalnego Organizatora dzielona przez ilość mieszkańców danego Miasta, stowarzyszenia, obszaru lub związku metropolitarnego – czytamy w regulaminie imprezy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
27.4 ° C
27.4 °
26.8 °
55 %
3.9kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE