czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaTematykaSportRowerowa stolica Polski - poznaliśmy wyniki lubuskich miast i gmin

Rowerowa stolica Polski – poznaliśmy wyniki lubuskich miast i gmin

Zakończyła się piąta edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Inicjatywa zorganizowana przez miasto Bydgoszcz po raz kolejny przykuła uwagę lubuskich rowerzystów, a zarazem miast i gmin. Jak poszło naszym?

Największy sukces osiągnęła gmina wiejska Otyń, która wygrała rywalizację w kategorii gmin i otrzymała tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Dla niewielkiego samorządu w powiecie nowosolskim to wielkie osiągnięcie. Jak podaje oficjalna strona kilometry kręciło dla nich ponad 800 osób.

Duża w tym zasługą grup nowosolskich oraz Lubuskiego Święta Roweru, gdzie uczestnicy również kręcili kilometry dla Otynia. Sumując nazbierało się tego prawie 260 tys. km. co przełożyło się na prawie 37 tys. pkt. Lubuska gmina wyprzedziła drugie miejsce Łysomice o ponad dwie długości.

Duży sukces rownież gminy Kolsko, ktora zameldowala sie na trzecim miejscu na podium. Zdobylo ponad 15 tys pkt. Na dziewiątym miejscu znalazło się jeszcze Deszczno z 64 tys. przejechanych kilometrów.

Sukces także osiągnął Gorzów Wielkopolski, który był tuż za podium, na czwartym miejscu i wykręci ponad 818 tys. km. Dodatkowo Gorzów zdobył puchar za pierwsze miejsce w kategorii miast 100 – 200 tys. mieszkańców.

Jak wypadła Zielona Góra? Niestety gorzej niż w poprzednim roku. Wtedy było siódme miejsce, tym razem ósme wykręcając 620 tys. km. Dla winnego miasta kręciło ponad 2400 rowerzystów. Co ciekawe to o blisko 500 mniej osób niż przed rokiem, a wynik jest o blisko 200 tys. km. lepszy. To pokazuje jak podniosła się rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Cały konkurs w kategorii miast wygrała jak przed rokiem Biała Podlaska, przed Puławami i Gnieznem – co ciekawe identyczna była również klasyfikacja w roku 2022.

fot. Robert Sawicki

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
16.7 °
14.4 °
90 %
3.9kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE