poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraRuszyła nowa duża inwestycja w szpitalu.

Ruszyła nowa duża inwestycja w szpitalu.

Szpital Uniwersytecki zapowiadał nową dużą inwestycję i kilka dni temu buldożery i koparki wjechały na plac budowy. Właśnie wyburzają łącznik, w którego miejscu powstanie nowy OIOM i okulistyka.

– Mamy świadomość, że intensywna opieka jest naszą piętą achillesową. Dlatego musi być zreorganizowana i wybudowana na bardzo nowoczesnym poziomie. To gwarancja prowadzenia dobrych i wysokospecjalistycznych zabiegów, które już dzisiaj realizujemy. – mówił prezes szpitala dr Marek Działoszyński na konferencji w październiku podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Wykonawcą zadania jest firma Berger Bau Polska sp. z o.o. z Wrocławia, a cała inwestycja pochłonie 26 575 362,50 zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to kwota 21 639 751,93 zł, a z budżetu państwa  – 4 548 086,94 zł.

Dzięki nowemu budynkowi oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także Okulistyki zwiększą ilość łóżek. Ponadto poprawią się warunki lokalowe oddziału. W październiku zadowolenia nie kryła marszałek Elżbieta Anna Polak

– To jedno z najważniejszych przedsięwzięć szpitala. Bez oddziału intensywnej terapii nic nie działa, a w lecznicy znajduje się przecież jedyne w województwie centrum urazowe – zauważyła. – Musimy wykonać tę modernizację nie tylko po to, aby sprostać standardom europejskim, ale przede wszystkim, aby poprawić dostępność pacjentów do leczenia – podkreślała.

Inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu na terenie szpitala. Istnieje teraz konieczność obejścia szpitala za budynkiem administracji A1 – choć jak informuje szpital trochę udało się poprawić. Teraz z ul. Wazów przez ul. Krótką możemy przejść na teren szpitala, bo został usunięty jeden z fragmentów ogrodzenia.

Wizualizacja nowego budynku – fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.4 °
2.4 °
43 %
2.2kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE