wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraSamorządy przekażą 6 mln zł.

Samorządy przekażą 6 mln zł.

Lubuska Rada Samorządowa już drugi raz podzieliła środki finansowe, które były do ich dyspozycji. Drugi też raz mierzy się z dużymi wyzwaniami. Pieniądze przekaże na pomoc dla Ukrainy.

Rada decyzję podjęła jednogłośnie i przeznaczyła będący w jej dyspozycji budżet – 6 mln zł przekazane przez Samorząd Województwa Lubuskiego – na organizację pomocy Ukrainie. Środki w równej części po 500 tys. zł zostaną przekazane 12 powiatom ziemskim województwa lubuskiego z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe.

– Szczególnie, że Regionalna Izba Obrachunkowa wyraziła zgodę na przekazanie środków z zarządzania kryzysowego na pomoc uchodźcom z Ukrainy – wyjaśnił przewodniczący Rady Marek Cebula.

Rok temu również Rada przekazała środki na walkę z koronawirusem, wtedy przeznaczono po 500 tys. zł na sprzęt medyczny dla każdego z powiatowych szpitali. – Pomoc obywatelom Ukrainy to dziś priorytet. Dlatego wielki ukłon dla samorządowców za tę decyzję i za wszystkie wasze działania w tym zakresie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.3 ° C
3.4 °
2.9 °
43 %
2.7kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
-0 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE